امروز: جمعه 03 اسفند 1397 برابر با 22 فوریه 2019

مازندران| اراضی کشاورزی میاندورود در معرض تنش خشکسالی است

  • جمعه, 24 فروردين 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

فرماندار میاندورود با تاکید بر مدیریت منابع آب در اراضی کشاورزی استان گفت: اراضی شالیزاری میاندورود در معرض تهدید خشکسالی است

ارسطو قادری امروز در نخستین جلسه شورای اداری شهرستان میاندورود در سال 97 اظهار داشت: از کمیته‌های ستاد سفر که ایام نوروز به مسافران و گردشگران خدمات شایانی را ارائه دادند تقدیر می‌شود و امیدواریم در سال آینده با رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت بتوانیم به گردشگران نوروزی بهتر خدمت کنیم.

وی افزود: امسال که طبق فرمایشات مقام معظم رهبری مزین به سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شد و تاکیداتی که ایشان در این پیام داشتند نکات برجسته ای بود که باید سرلوحه فعالیت خود قرار دهیم و ما مدیران می‌توانیم در بحث اعتمادسازی و حمایت نقش مهمی ایفا کنیم.

قادری بیان کرد: مردم و مسئولان استفاده از کالای ایرانی را سرلوحه فعالیت خود قرار دهند و مردم از خود شهرستان خرید کنند.

فرماندار میاندورود ادامه داد: در فرمایشات مقام معظم رهبری به موضوع امنیت اشاره شده که در اغتشاشات سال گذشته خود مردم امنیت را برقرار کردند و امسال همه باید بیدار باشیم و به دشمنان فرصت مداخله در امور کشور را ندهیم و حواسمان به جریان‌سازی دشمنان باشد.

قادری با اشاره به بحث خشکسالی، گفت: دنیا،کشور و استان با بحران آب مواجه بوده که طبق گزارش سازمان جهادکشاورزی میاندورود در خشکسالی و کمی آب شرب و کشاورزی رتبه نخست را در استان دارد و هشت هزار و 600 هکتار از اراضی شالیزاری در معرض تهدید خشکسالی قرار دارند که مدیریت همه جانبه را در تمام جهات به ویژه فرهنگ‌سازی مصرف را می‌طلبد و با هدایت و کمک دهیاران کشاورزان نسبت به بیمه اقدام کنند.

فرماندار میاندورود در زمینه اهمیت اشتغال به ویژه در روستا، بیان کرد: امسال تولیدات و محصولات روستا با عنوان روستا کالا از اولویت‌های دولت در زمینه ایجاد اشتغال روستایی بوده که امسال یک میلیارد و 300 میلیون تومان تسهیلات کم بهره از محل اشتغال روستایی و 16 میلیارد تومان تسهیلات فراگیر از صندوق توسعه ملی جهت اشتغال و تولید در روستا و شهرستان اختصاص یافت.

وی ادامه داد: اتمام پروره‌های نیمه تمام اولویت دار باید از برنامه‌های مهم مدیران و دستگاه‌های اجرایی باشد و در این زمینه نظارت‌ها را بیشتر کنیم./تسنیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در حوادث
بازدید کد خبر: 3334

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی