امروز: جمعه 03 اسفند 1397 برابر با 22 فوریه 2019

عملیات نجات کوهنوردان گرفتار در کوهستان تفتان همچنان ادامه دارد

  • جمعه, 11 اسفند 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

فرماندار شهرستان خاش سیستان و بلوچستان گفت: تلاش برای نجات دو کوهنورد گرفتار در کوهستان تفتان همچنان ادامه دارد.

محمداکبر چاکرزهی در گفت وگو با ایسنا- بیان کرد: سه کوهنورد بدون هماهنگی با عوامل هیئت کوهنوردی و امداد و نجات کوهستان و به دلیل نا آشنایی با منطقه در ارتفاعات تفتان گم شده اند که فردی از آنها با تلاش فراوان توانسته خود را به پایین برساند اما دو فرد دیگر همچنان در ارتفاعات تفتان قرار دارند.

وی افزود: برای نجات این دو فرد گرفتار در ارتفاعات تفتان تیم‌های جستجو و امداد و نجات مدیریت بحران استان، هوانیروز ارتش، اورژانس هوایی، ورزش و جوانان، شرکت نفت، مخابرات استان، فرمانداری های خاش و میرجاوه، بخشداران و شوراها و دهیاران بخش مرکزی و نوک آباد و افراد محلی از خاش در کنار امدادگران جمعیت هلال احمر خاش و استان دخیل شده‌اند و قریب به 150 نفر به کار جستجو ادامه می‌دهند.
چاکرزهی ادامه داد: جدای از اینکه افراد به صورت پیاده کار امدادی انجام می دهند چرخبال های ارتش و اورژانس هم در منطقه حضور دارند.
رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان خاش اظهار کرد: شوراها و دهیاران به همراه افراد راه بلد از مناطق سنگان و ترشاب در بخش مرکزی و شوراها و دهیاران و افراد بومی از کوشه و تمندان و جم چین و اردوگاه دره گل و غیره از روز گذشته تاکنون در محل حاضر هستند و جای خوشحالی دارد نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان خاش با دو فرد گرفتار در کوهستان تفتان در تماس بوده و این افراد سالم هستند لذا جای نگرانی نیست.
وی تصریح کرد: تا ساعاتی دیگر به امید خداوند اخبار تکمیلی را نیز به استحضار مردم شریف شهرستان می رسانیم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در حوادث
بازدید کد خبر: 3291

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی