امروز: دوشنبه 18 فروردين 1399 برابر با 06 آوریل 2020

وقتی بریدن درخت درنکا، فرهنگ می شود.

به گزارش مهروان خبر/ درپی تماس تلفنی شهروند نکایی با دفتر تحریریه مطلع شدیم دیگربار سناریوی تلخ سربرداری غیراصولی وغیر منطقی درخت درشهرنکا اتفاق افتاد.

فلسفه سربرداری درخت وشرایط حاکم بر لزوم قطع وهرس خود چیز دیگریست، اما محمدعلی کوثری- راننده تاکسی شهری، دراین تماس تلفنی باشکایت از هرس درخت آنهم بی توجیه عقلانی را دشمنی با طبیعت خواند وگفت: صبح امروز متوجه شدیم درختی که درمسیر درخت های کناربولوار ایستگاه تاکسی میدان جانبازان به همت رانندگان چندسال گذشته درروز درختکاری کاشته شده بود، متأسفانه قسمتی از بدنه درخت جوان قطع شد.

اوکه با اصرار خود، خبرنگارما را دعوت به حضوردرصحنه و عکسبرداری از فضاکرده بود، با نشان دادن مسیرقطع شده درخت که مزاحمتی برای کابل برق محیط، نداشته تأکید کرد: در تماس تلفنی که با متولیان برق نکا داشتیم دلیل قطع درخت را جویا شدیم مسئولان برق واحد نکا اظهار بی اطلاعی کرده و مدعی بودند،  آن جهت درخت نیازی به سربرداری نبود.

کوثری که به نمایندگی از رانندگان تاکسی  حاضر درآن محوطه ، سخن میگفت، ضمن نشان دادن مسیر قطع درخت که می تواند به منظور بازکردن ویوو( منظره ) ساختمان های روبروی ایستگاه تاکسی باشد، خاطرنشان کرد: سازمان شهرداری نکا تلاش برپاکسازی این فضارا داشت که رانندگان تاکسی مانع این کارشان شدند تارسانه ایی شود والبته شهرداری نیز ادعا دارد این کار بادستور شهرداری انجام نشده وبی اطلاع اند.

نکته حائز اهمیت اینجاست: چرا درختی باید کاشته شود و اگر این عمل درحفظ محیط زیست وسلامت، دخالت مستقیم دارد چراقطع می شود، ضمن درک این واقعیت که شاید برخی شرایط تهدید بر مال وجان است که دستور قطع یا سربرداری انجام می شود، تصاویری که در ذیل متن آورده اییم روشن میسازد که این عمل قانونی بوده یا... تا قضاوت آسانتر شود.

یادآور میشود: درگذشته نه چندان دور نیز گزارشات و گلایه های مردمی ازاین دست درسطح شهر فراوان بوده که تحریریه مهروان خبر تا حدتوان بدان پردازش کرده این بارچه کسی این خیانت به طبیعت را پاسخگو است، قانون برخوردبا قطع غیرقانونی درخت آنهم درسطح شهر آیا اعمال می شود؟ چه کسی وباچه مجوزی درختان سطح شهر را هرس میکند؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در حوادث
بازدید کد خبر: 1953

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی