امروز: چهارشنبه 08 تیر 1401 برابر با 29 جون 2022

استاندار مازندران: درآمدهای مالیاتی 8 ماهه امسال استان محقق شده است

  • پنج شنبه, 15 آبان 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

حسین زادگان در شورای برنامه ریزی و توسعه استان: پیش‌بینی 2 هزار و 460 میلیارد تومانی داریم که در هشت ماه گذشته انتظاراتی که برای کسب درآمد داشتیم، تأمین شده است.

احمد حسین زادگان صبح امروز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه مازندران با عنوان اینکه جلسه امروز به چند موضوع اختصاص داشت که اولین موضوع؛ بحث درآمدهای استان و هزینه‌ها بود، افزود: با توجه به لایحه بودجه 1400، در هفته‌های آینده جلسه‌ای با مجمع نمایندگان استان خواهیم داشت تا از ظرفیت نمایندگان هم در کمیسیون تلفیق و هم در مجلس در این راستا بهره گیری کنیم.

استاندار با بیان این که پیشنهادهای مشخصی را دستگاه‌های مختلف ارائه دادند، خاطرنشان کرد: اعتقاد ما این است که می‌توانیم با چانه‌زنی که دستگاه‌های اجرایی با وزارت‌خانه‌ها دارند، علیرغم شرایط سخت بودجه ای؛ برای برخی اولویت‌های استان مثل جمع‌آوری آب‌های سطحی، پسماند و پروژه‌های بزرگ استانی که وضعیت اعتباری و بودجه‌ای خوبی ندارند و نیاز است یا با مشارکت بخش خصوصی یا در قالب سرمایه‌گذاری‌های مشترکی که انجام می‌شود، تسریع یابند، با عنایت به وضعیت دولت، سهم بیشتری را در بودجه به دست آوریم.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به این که در بحث درآمدها، پیش‌بینی 2 هزار و 460 میلیارد تومانی داریم که بخشی مالیات مستقیم است و بخشی درآمدهای مالیاتی که شامل درآمدهای مستقیم و غیرمستقیم است، اظهار نمود: خوشبختانه در هشت ماه گذشته انتظاراتی که برای کسب درآمد داشتیم، تأمین شده است و برخی دستگاه‌های اجرایی که درآمدهای خاص دارند برای افزایش درآمدها باید تلاششان بیشتر شود. 

او خاطرنشان کرد: در حوزه مالیاتی با همه مشکلاتی که واحدهای تولیدی ما داشتند در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید؛ به برخی واحدها نیز تخفیف داده شد یا با تقسیط مالیات موافقت گردید، لیکن مجموعا به حد انتظار خود رسیدیم.

حسین زادگان افزود: موضوع دوم که در جلسه مطرح شد، تصمیم در خصوص پرونده های بوم‌گردی است که معتقدیم که باید در بافت روستا انجام شود اما برای اینکه این موضوع محدود نشود، راهکاری پیشنهاد شد که کلیات آن تأیید گردید بر این مبنا که در حریم روستاها با ضوابط و مصالح مشخص امکان ایجاد بومگردی در گردشگری روستایی به وجود آید.

وی گفت: در سفر دکتر نوبخت، معاون رییس جمهور حدود 760 میلیارد تومان پیشنهاد داشتیم که مورد موافقت کلی واقع شد و از این رقم تاکنون 520 میلیارد تومان ابلاغ گردید و پروژه ها در حوزه های مختلف فاضلاب، پسماند، ورزشی و غیره که یا در شمار پروژه‌های سفر یا جزو نیازهای اساسی ما در استان بوده است، به تایید رسید. مابقی اعتبار را هم نیز پیگیر هستیم تا مواردی را که رییس سازمان برنامه و بودجه متعهد شدند، اجرایی شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
بازدید کد خبر: 3740

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

حالت های رنگی