امروز: چهارشنبه 08 تیر 1401 برابر با 29 جون 2022

نیازمند راهبرد و برنامه صادراتی هستیم/ عرضه کالای رقابتی، منطق بازار است

  • پنج شنبه, 10 بهمن 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار مازندران در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان: نیازمند راهبرد و برنامه صادراتی هستیم / عرضه کالای رقابتی، منطق بازار است.

احمد حسین زادگان در این نشست بر نقش صادرات در ارزآوری و شکوفایی اقتصادی به عنوان راهبرد مهم در شرایط فعلی تاکید کرد و گفت: منطق بازار بر اساس تولید و عرضه کالاهای رقابتی است و با تولید کالاهایی که توان رقابت دارند، صادرکنندگان باید در جذب حداکثری بازارهای هدف اهتمام کنند.

نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی مازندران به منظور بررسی مسایل مرتبط با صادرات مرکبات، مشکلات و موانع اتحادیه مرغداران و اتحادیه خوراک دام، طیور و آبزیان استان به ریاست احمد حسین زادگان، استاندار و رییس این شورا برگزار شد.

احمد حسین زادگان، مقام عالی دولت در مازندران در این نشست صادرات را راهبرد مهم ارزآوری و شکوفایی اقتصادی برشمرد و گفت: در شرایط فعلی میزان تولید مرکبات در داخل کشور بیش از نیاز مصرف داخلی است و باید برای رفع این مشکل برنامه صادراتی تدوین شود.

حسین زادگان با اشاره به این که به دلیل این که در گذشته در امر صادرات مرکبات اقدام اساسی صورت نگرفته، امروز ما در بازار فروش این محصول راهبردی در استان با مشکل مواجه ایم، افزود: این در حالیست که بازار خوبی برای فروش در کشورهای آسیای میانه وجود دارد و صادرکنندگان باید در جذب حداکثری این بازار اهتمام جدی نمایند.

وی برقراری تعرفه ترجیحی برای صادرات کالاهای ایرانی به کشورهای اوراسیا را یک فرصت در این زمینه دانست و یادآور شد: از این ظرفیت باید برای صادرات کالاهای غیرنفتی تولیدی استان به کشورهای اوراسیا استفاده شود و قطعا با افزایش میزان صادرات، نگرانی ناشی از اشباع بازار داخلی نخواهیم داشت.

استاندار با بیان این که تصدی گری دولت رو به کاهش است و بخش خصوصی به دنبال فعالیت بیشتر درتمام امور است، خاطرنشان کرد: صرفا کسانی می توانند در این شرایط ادامه فعالیت داشته باشند که کالاهای تولیدی خود را رقابتی تر عرضه کنند؛ چرا که این؛ منطق بازار است.

حسین زادگان خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان  خوراک دام باید با افزایش میزان کیفیت محصول و بهره گیری از تکنولوژی نوین و کاهش قیمت ها، مصرف کنندگان را تشویق به استفاده از خوراک دام و طیور صنعتی کنند.

وی خواهان بررسی وضعیت موجود واحدهای تولیدی ظرفیت خوراک دام، طیور و آبزیان استان مازندران از سوی سازمان صمت برای تصمیم گیری آینده برای صدور یا عدم صدور مجوز برای این واحدها شد. 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
بازدید کد خبر: 3702

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

حالت های رنگی