امروز: چهارشنبه 08 تیر 1401 برابر با 29 جون 2022

استاندارمازندران/ 99 واحدتولیدی از تملیک بانک ها خارج و احیا شدند

  • پنج شنبه, 12 دی 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار مازندران:پیگیری اولویت های مردم در دستور کار استان قرار دارد / اقدامات خوبی با کمک وزارت کشور در مازندران صورت گرفته است / اختصاص یک هزار و ۲۳۰ میلیارد ریال برای رفع معضل پسماند در استان مازندران/  99 واحد تولیدی از تملیک بانک ها خارج و احیا شدند.

احمد حسین زادگان در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با حضور وزیر کشور، گفت: انتظار داریم با تزریق اعتبار ویژه، مساله زباله ساری حل شود / زباله سوز نوشهر در دهه فجر امسال به بهربرداری می رسد.

احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که با حضور وزیر کشور برگزار شد، ضمن قدردانی از کمک های وزیر کشور در حوزه های مختلف استان، با بیان این که با همراهی وزارت کشور اقدامات بسیار خوبی در حوزه های مختلف در استان صورت گرفته است، گفت: میزان پیگیری های حوزه های اقتصادی وزارت کشور بسیار قابل اعتنا و بیش از حوزه های اقتصادی برای استان است.

نماینده عالی دولت در مازندران گفت: منطقه آزاد اقتصادی استان با سه لکه برای تصویب به هیات دولت ارسال و به تصویب رسید که هم اکنون در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی  در دست بررسی است.

حسین زادگان خاطرنشان کرد : تصویب این منطقه آزاد در شرایط فعلی اقتصادی می تواند باعث کارگشایی برای مردم باشد و امیدواریم تا مجلس شورای اسلامی این لایحه را هر چه سریعتر به تصویب برساند تا اجرایی شود.

وی تصریح کرد: استان مازندران با وجود داشتن نوار ساحلی طولانی و مستعد تاکنون از مزیت اقتصادی و تجاری سواحل و اقتصاد دریا استفاده خوبی نکرده  که برای جذب سرمایه گذاری و بهره گیری بیشتر از سواحل طرح ساخت اسکله در دستور کار قرار گرفت.

حسین زادگان خاطرنشان کرد: در ساحل استان ۱۳۴ اسکله مورد شناسایی و برای تصویب در اختیار سازمان بنادر قرار داده شد تا در صورت تصویب بتوانیم این اسکله ها را برای اجرای طرح های گردشگری در اختیار  سرمایه گذاران قرار دهیم.

استاندار مازندران یادآور شد: این اسکله ها بی نام از سازمان بنادر مجوز دریافت می کنند و در اختیار متقاضیان سرمایه گذاری قرار می گیرند تا بتوانیم از سواحل استان استفاده بهتری برای رونق اقتصادی داشته باشیم.

حسین زادگان خواهان تسریع در صدور مجوز اسکله ها در ساحل مازندران از سوی سازمان بنادر و دریانوردی کشور شد و از وزیر کشور نیز درخواست کرد تا توصیه های لازم را در جهت تسریع در تصویب آن به سازمان بنادر داشته باشند.

استاندار مازندران گفت : طرح آزاد سازی سواحل مازندران با قوت در دست اجراست و کارهای خوبی در سال جاری انجام شده که بیش از کارکردهای چندده ساله اخیر بود.

حسین زادگان افزود : هم اکنون ۸۵ درصد از سواحل مازندران آزاد شد و بنا به درخواست تصمیم برای جابجایی تاسیسات نظامی و انتظامی در سواحل به وزارت کشور ارسال که مصوبات خوبی ارایه شد که می تواند راهگشا باشد.

نماینده عالی دولت در مازندران گفت: در سال جاری دولت حدود یک هزار و ۲۳۰ میلیارد ریال برای رفع معضل پسماند در استان مازندران اعتبار تخصیص داده است که می تواند بخشی از مشکلات این بخش را رفع کند.

حسین زادگان افزود: پسماند یکی از مشکلات اساسی در استان مازندران است که در گذشته مورد توجه جدی قرار نگرفته وانتظار می رود با اشرافی که دولت از مشکل این حوزه در استان دارد برای رفع مشکل پسماند مازندران اهتمام بیشتری صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: طرح هایی در قالب نیروگاه زباله سوز و کمپوست در دست اجرا در استان قرار گرفت که برخی از این واحدها نیز بزودی به بهره برداری می رسد که امیدوار کننده است.

استاندار با بیان این که انتظار داریم با تزریق اعتبار ویژه، مساله زباله ساری حل شود، افزود: زباله سوز نوشهر در دهه فجر امسال به بهربرداری می رسد.

استاندار خبر داد: هفته آینده رویداد پسماند و محیط زیست با حضور 45 شرکت در مازندران برگزار می گردد که ظرفیت خوبی برای تعامل و همکاری در حوزه پسماند است.

مقام عالی دولت در بخش دیگری از سخنان خود به اجتماع محور کردن برخی امور مهم در مازندران اشاره کرد و گفت: 100 هزار دانش آموز را در سمن ها دانش آموزی و اجتماعی ساماندهی کردیم و 100 سمن تخصصی را در حوزه های روستایی تاسیس و راه اندازی کردیم.

حسین زادگان برگزاری ملاقات عمومی را نیز در راستای حل مشکلات مردم در استان اثرگذار دانست و اظهار داشت: در این ملاقات ها بدون بوروکراسی و در دیدار چهره به چهره؛ مشکلات مردم بررسی و تا حدامکان رفع می شود.

وی با اشاره به این که حل برخی اولویت های مورد علاقه مردم در محور کار استان قرار دارد، اعلام کرد: چشمه باداب سورت به مرحله مزایده رسیده است، دستورات نهایی از سوی وزیر اطلاعات در مورد کاخ صفی آباد صادر شده و در مرحله عملیاتی، شهرداری شهرستان بهشهر باید ابتدا راه دسترسی را احداث کند.مساله باغ 33 هکتاری نیز حل شده است.

استاندار با اشاره به این که در حوزه زیرساخت های ورزشی و ورزش استان نیز توجه شده است، افزود: استادیوم شهید وطنی قائم شهر با اعتبارات ملی استانی و ملی بازسازی شد و استادیوم بابل نیز به بهره برداری رسیده و مرمت استادیوم متقی ساری نیز امسال آغاز شده است.

وی با بیان این که در طرح میراث ماندگار، غرس دو میلیون اصله نهال را هدف گذاری کردیم، تصریح کرد: دامپروری نژادهای نو و افزایش تولید گوشت قرمز را با شرکت سپیدان شروع کردیم و با هلدینگ ثروت آفرینی بدنبال سرمایه گذاری های اساسی در استان هستیم.

حسین زادگان با اشاره به این که برای افزایش توان اقتصادی باید بدنبال اصلاح فرآیندها باشیم، گفت: فقدان زیرساخت ها بویژه در حوزه پایانه ها کار صادرات را عقب می اندازد.خوشبختانه پایانه صادراتی قلی زاده بزودی افتتاح می شود و سرمایه گذار در تلاش است از طریق سرمایه گذار روس، متناظر این پایانه را در روسیه راه اندازی کند.

وی با اعلام این که مجموعا 99 کارخانه را از تملیک بانک ها درآوردیم و احیا و تقویت کردیم، افزود: حرکت به سوی تسهیلات بانکی را اخیرا آغاز کردیم و 2000 میلیارد تومان از بانک صنعت و معدن قول مساعد برای اختصاص گرفتیم.

استاندار گفت: طرح آمایش استان هفته قبل در کارگروه کشور تایید شد. استاندارمازندران با اشاره به قابلیت ‌های ساحل مازندران به خصوص به دلیل همسایگی با کشورهای شمال این دریا، خواهان سرمایه‌گذاری دولت در این ساحل برای رونق تجاری در آن شد.

احمد حسین زادگان، افزود : با توجه به مشکلات ناشی از تحریم و کاهش روابط تجاری در ساحل مکران ، به نظر می رسد توجه به قابلیت های تجاری سواحل مازندران و سرمایه گذاری دولتی حوزه زیرساختی در این سواحل می تواند جایگزین خوبی برای مکران باشد.

وی اضافه کرد: سواحل جنوبی دریای خزر به دلیل همسایگی با کشورهای آسیای میانه به ویژه پس از اجرایی شدن موافقت نامه تعرفه ترجیحی بین ایران و کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا می تواند عواقب مثبتی را در حوزه تجاری برای کشور به دنبال داشته باشد. 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
بازدید کد خبر: 3687

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

حالت های رنگی