امروز: چهارشنبه 08 تیر 1401 برابر با 29 جون 2022

وزیرکشور/مصوبه دولت درخصوص تلقی کردن این بندر به عنوان منطقه آزاد

  • پنج شنبه, 12 دی 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

وزیر کشور در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد:بندر امیرآباد از بنادر فعال دریای خزر است/ بندر امیرآباد بیش از 7 میلیون تن ظرفیت دارد/ با توجه به حضور در تجارت اوراسیا، بندر امیرآباد یکی از بنادر بسیار فعال کشور خواهد شد/ مصوبه دولت درخصوص تلقی کردن این بندر به عنوان منطقه آزاد..

دکتر رحمانی فضلی یادآور شد: طرح ریزی برای خط سیر گردشگری از آستارا تا بندر امیرآباد/ امیدواریم با همکاری همه دستگاههای اجرایی این منطقه را فعالتر از همیشه کنیم.

دکتر رحمانی فضلی، وزیر کشور در حاشیه بازدید از منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد گفت: بندر امیرآباد یکی از بندرهای فعال در دریای خزر است و ظرفیت بسیار خوبی در این بندر ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه با حضور آقای رئیس جمهور در سال 96، این بندر از 9 پست به 15 پست اسکله رسید، عنوان کرد: بندر امیرآباد بیش از 7 میلیون تن ظرفیت دارد و البته اکنون از سه و نیم میلیون تن آن استفاده می شود.

وزیر کشور تصریح کرد: با توجه به حضور ما در تجارت اوراسیا و تعرفه های ترجیحی که حدود 500 قلم کالا را شامل می شود، حتما این بندر یکی از بنادر بسیار فعال کشور خواهد شد.

وی ادامه داد: البته این منطقه به جز امور بندری و تجاری به دلیل اینکه مراکز صنعتی و منطقه گردشگری، خدماتی و نفتی دارد، همه فعالیتها را در برمی گیرد.

دکتر رحمانی فضلی با بیان اینکه در بازدید امروز همه موارد و توضیحات داده شد و در آینده نزدیک این بندر می تواند ارتقای زیادی داشته باشد، اظهار کرد: این منطقه در دولت به عنوان منطقه آزاد مصوب شده است که اگر در مجلس هم تصویب شود حتما با امتیازاتی که داده می شود می تواند نقش آفرین باشد.

وی گفت: امیدواریم با همکاری همه دستگاههای اجرایی این منطقه را فعالتر از همیشه کنیم.

وزیر کشور اظهار کرد: اگر یک خط سیر گردشگری از آستارا تا این منطقه داشته باشیم که می تواند تا استان گلستان هم ادامه پیدا کند، می تواند مسیر بسیار خوبی برای گردشگری و برنامه های تفریحی و سیاحتی دریا باشد.

وی افزود: همچنین اگر از قایق های تفریحی بخش خصوصی در این مناطق استفاده شود، بخش خصوصی می تواند استفاده بسیار خوبی از این مناطق ببرد.

وزیر کشور در پایان از تلاشهای کارکنان و مدیران، مدیرعامل بندر و استاندار قدردانی و ابراز امیدواری کرد تا در حوزه تولید، صنعتی و گردشگری و هم در حوزه تجاری نیز بیش از پیش از ظرفیت این بندر استفاده شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
بازدید کد خبر: 3686

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

حالت های رنگی