امروز: چهارشنبه 07 اسفند 1398 برابر با 26 فوریه 2020

طلب 141 میلیارد تومانی برق مازندران از مشترکان

  • سه شنبه, 20 آذر 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بر اساس آخرین آمار شرکت توزیع برق مازندران، مشترکان برق استان 141 میلیارد تومان بدهکار هستند که به گفته مسئولان این شرکت بر روند خدمات رسانی و کیفیت توزیع برق به مشترکین تاثیر منفی خواهد گذاشت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شرکت توزیع برق استان مازندران سال 96 را با بدهی 87 میلیارد تومانی مشترکین به این شرکت سپری کرد در حالی که تاکنون نه تنها بر رقم بدهی مشترکین کم نشد، بلکه حدود 53 میلیارد تومان بر رقم آن افزوده شد.
البته گفتنی است این آمار مربوط به شرکت توزیع برق مازندران است که 15 شهرستان از 22 شهرستان مازندران از گلوگاه تا انتهای آمل است که یک میلیون و 360 هزار مشترک را پوشش می دهد.


** مشترکین خانگی بزرگ ترین بدهکاران برق مازندران
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: مشترکین خانگی با بدهی 37 میلیارد تومانی بیشترین بدهکاران به شرکت توزیع برق مازندران هستند.
قاسم شهابی اعلام کرد: مشترکین عمومی و صنعتی به ترتیب با 30 و 26 میلیارد تومان در مرتبه بعدی بدهی برقی استان هستند و پس از آنها مشترکین تجاری با 24 میلیارد تومان بدهی در چهارمین رتبه بدهکاران برق مازندران قرار دارند.
وی ادامه داد: متاسفانه شرکت توزیع برق به دلیل حیاتی بودن تامین انرژی برق برای مشترکین نمی تواند از ابزار قطعی برق استفاده کند و باید مشترکین در هر بخشی نسبت به پرداخت به موقع بدهی خود اقدام کنند تا از انرژی برقی پایدار بهره مند باشند.
شهابی همچنین با اعلام این که حدود 30 درصد از مشترکان برق مازندران به این شرکت بدهی دارند، گفت که 15 درصد این مشترکان، بدهکاران بدحساب محسوب می شوند که چندین دوره بدهی دارند.
**
بدهی 99 میلیارد تومانی شرکت توزیع برق مازندران به شرکت ها
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت: مطالبه 141 میلیارد تومانی این شرکت در حالی است که خود به شرکت های پشتیبان حدود 100 میلیارد تومان بدهکار است.
شهابی تاکید کرد: طلب سنگین شرکت توزیع از مشترکین روند انجام بسیاری از پروژه ها و طرح را با مشکل روبرو خواهد کردو عملا در ارائه خدمات با کیفیت تاثیر منفی می گذارد.
وی گفت: تعویض دستگاه ها و تجهیزات توزیع برق بسیار گران قیمت بوده و باید به صورت مستمر تعویض و تعمیر شوند که پرداخت به موقع بدهی از سوی مشترکین می تواند کمک موثری به تامین تجهیزات تعمیرات کند.
مدیر عامل شرکت توزیع برق مازندران به برخی مشکلات شبکه توزیع اشاره کرد که منجر به قطعی برق و یا دیگر حوادث می شود و افزود: تامین منابع مالی می تواند بسیاری از این نارسایی ها را برطرف کند.
**
تعرفه برق افزایش نیافت
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران همچنین هرگونه افزایش در تعرفه برق را در ماههای اخیر تکذیب کرد و گفت که این ادعا شاید متاثر به رفتار هیجانی برخی نسبت به تغییر نرخ ارز است.
در چند ماه گذشته با نوسان قیمت ارز و نرخ محصولات مصرفی، افرادی در فضای مجازی اقدام به تبلیغ مبنی بر افزایش تعرفه برق کردند.
شهابی گفت : آخرین افزایش تعرفه مصرف برق مربوط به اسفند ماه سال 96 بود که بر اساس آن حدود هفت درصد قیمت برق مصرفی مشترکین افزایش داشت که در ماه خرداد امسال ابلاغ شد.
وی افزود : برای امسال هیچگونه افزایش قیمت نداشتیم و در صورتحساب ها بهای برق مصرفی بر اساس آخرین افزایش در اسفند سال قبل محاسبه می شود و اگر مشترکی نسبت به بهای قبض خود اعتراض دارد به اداره برق محل سکونت خود مراجعه کند تا درخواستش مورد بررسی قرار گیرد.
شهابی توضیح داد : این که رقم پرداختی در قبض برق کسی افزایش بیاید، لزوما ناشی از افزایش تعرفه نیست و ممکن است مشترک بدهی گذشته داشته یا به خاطر تخلفی جریمه شده باشد که هر یک از این موضوعات یا هر دلیل دیگری در ادارات برق هر منطقه قابل پیگیری است .
در مجموع حدود 2 میلیون مشترک برق در مازندران زیر پوشش شرکت های دوگانه فعال در استان هستند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
بازدید کد خبر: 3554

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی