امروز: پنج شنبه 21 آذر 1398 برابر با 12 دسامبر 2019

مديرعامل شركت مادرتخصصي توليدنيروي برق حرارتي از نيروگاه شهيدسليمي نكابازدید کرد.

به گزارش مهروان خبر/ مديرعامل شركت مادر تخصصي توليدنيروي برق حرارتي كه به منظور شركت در مراسم افتتاح نيروگاه 307 مگاواتي كاسپين نوشهر به استان مازندران سفر كرده بود، از نيروگاه شهيد سليمي نكا بازديد نمود.

محسن طرزطلب در اين بازديد، هدف از حضور خود در نيروگاه نكا را تقدير و تشكر از تلاشهاي جهادي مديريت و كليه كاركنان نيروگاه عنوان كرد و اظهار داشت: با توجه به عمر بالا و فرسودگي تجهيزات، نگهداري اين نيروگاه كار سخت و دشواري است اما زماني كه انسان داراي انگيزه لازم و هدف مشخصي باشد، كار غير ممكن وجود ندارد و شما ثابت كرديد كه با تلاش و كاربيشتر ميتوانيد جايگاه ممتاز اين نيروگاه و سهم 4 درصدي آنرا درصنعت برق حفظ كنيد.

وي با اظهار رضايت از عملكرد نيروگاه هاي حرارتي در ايام پيك مصرف افزود: توليدبرق در تابستان امسال شرايط ويژه اي را تجربه كرد و بدليل كاهش توليد در نيروگاه هاي برقابي و افزايش تقاضا با كسري و اعمال خاموشي همراه شد، اما در اين مدت نيروگاه هاي حرارتي از نظر توليد و آمادگي شرايط بسيار مطلوبي داشتند بطوري كه ميزان توليد نيروگاه هاي حرارتي با 6.2 درصد افزايش نسبت به سال گذشته به 48 هزار مگاوات رسيد و ميانگين آمادگي اين نيروگاه ها به عددقابل توجه بالاي 98 درصد رسيد.

مديرعامل شركت مادر تخصصي توليدنيروي برق حرارتي حفظ نيروگاه هاي موجود و افزودن 5 هزار مگاوات به ظرفيت توليد برق كشور را از برنامه هاي اصلي وزارت نيرو براي تابستان سال آينده ذكر كرد و گفت: اولويت اول ما مراقبت و نگهداري نيروگاه هاي موجود است كه با توجه به قدمت نيروگاه ها و فرسودگي تجهيزات كار دشواري است ولي همه بايد با انگيزه لازم تلاش كنيم تا اين طراوت و شادابي نيروگاه هاي موجود را مثل گذشته حفظ كنيم و در ثاني برنامه افزودن 5 هزار مگاوات به ظرفيت توليد است كه اگر مسئولان در زمينه تأمين منابع و تخصيص بودجه حمايت كنند ميتوان اين هدفگذاري راتحقق بخشيد.  

طرزطلب كار در بخش توليد برق را خطير و فوق العاده حساس توصيف كرد و خاطرنشان ساخت: كم و كاستي در بخش تأمين برق شايسته نظام ما نيست و كاركنان بخش توليد نبايد اجازه دهند كه از اين ناحيه انتقاد و شكوه اي بوجود آيد.

وي همچنين بر حمايت خود از احداث و نصب آب شيرين كن SWRO تأكيد كرد و گفت: با توجه به وضعيت آب مصرفي و ضرورت حفظ پايداري توليد نيروگاه، لازم است كه در اجراي اين پروژه تسريع گردد و تا سال آينده آنرا به بهره برداري برسانيم.

در ابتداي اين جلسه مهندس محسن نعمتي ضمن خوش آمدگويي و تشكر از حسن توجه مديرعامل شركت مادر تخصصي توليد نيروي برق حرارتي به نيروگاه نكا، گزارش مبسوطي از اقدامات انجام شده در زمينه هاي: تحقق آمادگي توليد، تعميرات و نگهداري، بهره برداري بهينه از نيروگاه، نصب دستگاه آب شيرين كن BWRO و پيشرفت كار پروژه آب شيرين كن SWRO ، ساخت داخل، انجام پروژه LTE واحد 2 گازي، پروژهها و فعاليتهاي در دست اقدام و همچنين چالشها و برنامه هاي آتي نيروگاه در زمينه پايداري توليد و طرحهايتوسعه را ارائه نمود.

مديرعامل نيروگاه از تلاش كاركنان نيروگاه جهت تعمير و تعويض پره هاي آسيب ديده توربين واحد يك بخاري در كوتاهترين زمان ممكن با عنوان كار جهادي ياد كرد و گفت: رطوبت بالا و گرماي شديد محيط شرايط را بسيار سخت كرده بود ولي همكاران ما بدليل مسئوليتي كه جهت تأمين نياز شبكه برق احساس ميكردند و با اتكا به تعهد و تخصص خود و با بكار بستن شيوه هاي ابتكاري توانستند اين كار دشوار و پيچيده فنيرا در مدت هفت روز به سرانجام برسانند.

وي با اشاره به اهميت منابع انساني در افزايش بهره وري سازمان بر لزوم حفظ نيروهاي انساني مجرب و متخصص، توجه به مسائل انگيزشي و رفع دغدغه معيشتي آنان تأكيد كرد و خواستار مساعدت مسئولان در زمينه تبديل وضعيت نيروهاي شركتي شد.

نعمتي در ادامه به تبيين اقدامات نيروگاه در سال حمايت از كالاي ايراني پرداخت و خاطرنشان كرد: در ادامه تلاشهاي گذشته و به تأسي از منويات مقام معظم رهبري تلاش مضاعفي انجام شد تا در زمينه ساخت داخل و بومي سازي قطعات و كاهش وابستگي نيروگاه به سازندگان خارجي سهمي داشته باشيم.

نعمتي همچنين عدم تخصيص صد در صدي سوخت گاز را يكي از مهمترين چالشهاي نيروگاه دانست و گفت: در صورت مصرف مازوت فشارهاي زيادي از سوي افكار عمومي و رسانه ها متوجه نيروگاه مي شود و خدمات وسيع كاركنان نيروگاه تحت الشعاع قرار ميگيرد، لذا انتظار ميرود كه مسئولان حمايت كنند تا سوخت مايع از چرخه مصرف نيروگاه حذف گردد.

مهندس طرزطلب ضمن بازديد از دستگاه آب شيرين كن   BWRO وروند پيشرفت كار پروژه در حال اجراي نصب آب شيرين كن SWRO ، در اتاق فرمان نيروگاههاي بخاري و سيكل ترك بازدید کرد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
بازدید کد خبر: 3439

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی