امروز: دوشنبه 03 تیر 1398 برابر با 24 جون 2019

استاندارمازندران/ اقتصاد دریامحور راهبرد توسعه مازندران است

  • جمعه, 15 تیر 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار مازندران، توسعه اقتصاد دریامحور و حمل و نقل ریلی و هوایی را از راهبردهای جدید برای توسعه استان برشمرد.

محمد اسلامی در جلسه شورای اداری استان با اشاره به پیگیری های مسائل مربوط به استان مازندران از سوی وزیر ارتباطات اظهار داشت: مردم استان وفادار به انقلاب بوده و در همه صحنه ها به صورت شایسته حضور داشته اند.


وی افزود: استان مازندران دچار عقب ماندگی بوده زیرا محرومیت در زیر سرسبزی آن مغفول مانده است و باید برای اشتغال و تولید آن گام های اساسی برداشت.
استاندار مازندران تصریح کرد: مازندران رتبه اول و بیشترین سهم را در حوزه دانش بنیان دارد و ایجاد فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان از نیازهای اساسی استان به شمار می رود.
وی افزود: باید برنامه توسعه متناسب با سیاست های کلی نظام و سند چشم انداز اتخاذ و یک نقشه راه برای استان طراحی شود از اینرو اتاق فکری در استان ایجاد شده است.

اسلامی یادآور شد: علاوه بر تهیه نقشه راه برای توسعه زیرساخت ها نیز در استان گام برداشته شده است و در دو سال گذشته با اقدام ویژه و جهادی، به محورهای اصلی استان توجه شده است و اولین جاده چهاربانده استان در فیروزکوه به بهره برداری رسید.
استاندار مازندران، تاکید کرد: سیستم حمل و نقل استان از خودرومحور به حمل و نقل ریلی و هوایی تغییر یابد و برای توسعه صنعت حمل و نقل ریلی و هوایی اقدام شده و در این زمینه پروژه جدید ریلی نیز در حوزه استان طراحی شده است و امیدواریم با اجرای آن بخشی از زیرساخت های حمل و نقل استان تکمیل شود.
اسلامی با اشاره به وجود سه فرودگاه در استان مازندران ادامه داد: همچنین بنادر استان نیز ظرفیت قابل ملاحظه ای دارند و می توان از این ظرفیت ها برای توسعه استان بهره برد.
وی خواهان توسعه اقتصاد دریا محور در استان شد و گفت: در این زمینه اسکله نفتی نکا فعال شد و سوآپ نفتی در آن انجام می شود.
وی پایدارسازی تولید و اشتغال را امری مهم برشمرد و گفت: حدود ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات سال قبل در حوزه های مختلف تولید ارائه شده و این طرح سبب ایجاد اشتغال جدید شده است.

اسلامی با اشاره به ایجاد ۱۰ هزار شغل جدید در استان افزود: در حال حاضر ۳۴۰ هزار نفر دارای بیمه اجباری هستند و تلاش می شود تا از تعطیلی واحدهای تولیدی و بیکاری کارگران جلوگیری شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
بازدید کد خبر: 3407

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی