امروز: پنج شنبه 21 آذر 1398 برابر با 12 دسامبر 2019

سفیر ازبکستان در تهران: ظرفیت تولید ماهیان خاویاری در مازندران بی‌نظیر است‌/ لغو روادید ازبکستان با 7 کشور دنیا

  • چهارشنبه, 19 ارديبهشت 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

سفیر ازبکستان در تهران با اشاره به اینکه آمادگی داریم از ظرفیت بسیار مناسب مازندران در زمینه کشاورزی و مواد غذایی استفاده کنیم، گفت: ظرفیت خاویاری تولیدی مازندران بی‌نظیر است.

بهادر عبدالله‌اف عصر امروز در دیدار با استاندار مازندارن در ساری با اشاره به اینکه همکاری استانی بین ازبکستان و ایران انجام شود، اظهار کرد: آمادگی داریم از ظرفیت بسیار مناسب مازندران در زمینه کشاورزی و مواد غذایی استفاده کنیم

وی خاطرنشان کرد: توسعه ارتباط با ایران با سیاست‌های امروزی ازبکستان همخوانی دارد.

سفیر ازبکستان در تهران با اشاره به حضور 20 میلیون گردشگر در استان مازندران افزود: سیاست عمده دولت ازبکستان توسعه گردشگری است و حضور سالانه 5 میلیون گردشگر نشان می‌دهد که در کشور ما جای کار برای توسعه فعالیت گردشگری وجود دارد.

عبدالله‌اف با اعلام اینکه لغو روادید ازبکستان با هفت کشور دنیا انجام شده است، گفت: این موضوع گامی برای توسعه گردشگری است و ظرفیت خاویاری تولیدی مازندران بی‌نظیر است.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران نیز با اشاره به اینکه امکان ارتقای همکاری اقتصادی استان‌های ازبکستان و مازندران وجود دارد، تصریح کرد: برخی مشکلات جدی در توسعه ارتباطات وجود دارد.

عبدالله مهاجر اضافه کرد: لغو پرواز هوایی تهران ـ تاشکند مشکلات جدی برای ما ایجاد کرده است.

وی اضافه کرد: روادید یکی دیگر از مشکلات است در ایران این آمادگی برای لغو روادید وجود دارد که انتظار است مسؤولان ازبکستان در این بخش ورود جدی‌تری داشته باشند.

مهاجر با اعلام اینکه در استان آمادگی برای تامین مواد غذایی مورد نیاز این کشور وجود دارد، گفت: اقدامات لازم برای توسعه ارتباطات مدنظر قرار گیرد./فارس

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
بازدید کد خبر: 3359

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی