امروز: جمعه 26 مهر 1398 برابر با 18 اکتبر 2019

توافق با ازبکستان جهت ویزای فرودگاهی و برقراری پرواز مستقیم ساری – تاشکند

  • چهارشنبه, 19 ارديبهشت 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار مازندران در حاشیه سفر سفیر ازبکستان به استان: توافق با ازبکستان جهت ویزای فرودگاهی و برقراری پرواز مستقیم ساری – تاشکند.

استاندار مازندران در حاشیه سفر فرستاده ازبکستان در تهران که به مازندران سفر داشته است، گفت: دو موضوع کلیدی و مهم در روابط دو کشور حائز اهمیت است؛ یکی ویزادی فرودگاهی و دیگری برقراری پرواز مستقیم ساری به تاشکند است که فعلا در این زمینه به توافق رسیده‌ایم

.

محمد اسلامی در دیدار بهادر عبدالله‌اف سفیر ازبکستان در تهران که امروز در پایان نخستین روز از سفر دوروزه خود به مازندران در دفتر ایشان حضور پیدا کرده بود، اظهار داشت: برگزاری یک نمایشگاه مشترک بین ازبکستان و ایران(مازندران) در هر یک از کشورها می‌تواند کمک‌کننده باشد و می‌توانیم ظرفیت‌های قابل تبادل را ارائه بدهیم.

وی درباره تبادل گردشگر بین دو کشور بیان کرد: بخشی از آن به تاریخ مشترک بازمی‌گردد که خیلی از توریستها مشتاق هستند از سمرقند و بخارا بازدید کنند و از سوی دیگر، توریست‌هایی در ازبکستان وجود دارند که خواستار طبیعت‌گردی و بازدید از مناطق تفریحی، تاریخی و جلگه‌ای مازندران هستند.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه سفر رسمی سفیر ازبکستان به مازندران برای نخستین‌بار صورت گرفته است، اظهار امیدواری کرد که بتوانیم آغاز پایداری را از این سفر برای دو طرف داشته باشیم.

اسلامی با بیان اینکه ازبکستان و مازندران فرصتهای ارزشمند و قوی برای ارتقای سطح تجاری و گردشگری هستند، افزود: پتانسیلهای تولیدی مازندران و بازار ازبکستان، یکدیگر را به خوبی جذب می‌کنند.

وی ادامه داد: نکته کلیدی، پرواز مستقیم (ساری – تاشکند) است و از طرفی پیگیر ویزای فرودگاهی هستیم که فعلا در کمیسیون مشترک بحث و توافق شده است که بتوانیم مبادله گردشگر و تجار را برای گسترش روابط داشته باشیم.

به گزارش آوای خزر بازدید سفیر ازبکستان در تهران فردا نیز ادامه دارد و قرار است پس از بازدیدهای انجامشده، نشستی نیز با نمایندگان بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران حوزه کشاورزی، صنعت، معدن، بازرگانی و گردشگری صورت بگیرد./منبع آوای خزر

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
بازدید کد خبر: 3358

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی