امروز: چهارشنبه 29 اسفند 1397 برابر با 20 مارس 2019

ساری/سپاه در طرح‌های محرومیت‌زدایی به امداد مازندران کمک می‌کند

  • جمعه, 24 فروردين 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلای مازندران با اشاره به تقویت طرح‌های فقرزدایی در استان گفت: سپاه در طرح‌های محرومیت‌زدایی به امداد مازندران کمک می‌کند.

حجت الاسلام یدالله غلامی امروز در دیدار با کارشناسان فرهنگی و رابطان آموزش خانواده کمیته امداد مازندران اظهار داشت: همه ما در هر سنگری باید قدران نظام و انقلاب باشیم و از دستاوردهای آن صیانت کنیم

وی با اشاره به اهمیت فقرزدایی و محرومیت‌زدایی در جامعه، افزود: بسیجیان بدون هیچ چشمداشتی از گذشته نقش پررنگی در محرومیت زدایی داشتند که همکاری و تعامل دو نهاد بسیج و کمیته امداد می‌تواند مسیررا هموارتر کند تا شاهد توسعه همه جانبه در مناطق دور دست و محروم استان باشیم.

غلامی ادامه داد: ما باید با بصیرت و پیروی از ولایت فقیه در راستای توسعه و پیشرفت ایران گام برداریم.سرمایه فرهنگی یکی از مهم‌ترین مزایای بالقوه ای است که در دنیای امروز نقش آفرینی کرده و می‌تواند تعادل قوای فرهنگی را برجسته تر کند.

وی بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) با توجه به سرو کارداشتن با بخش مهم و جوان جامعه نقش مهمی در ارتقای سرمایه فرهنگی دارد که توانست ارتقا چشمگیری در تمامی ابعاد سرمایه فرهنگی مددجویان مورد حمایت ایجاد کند.

تقویت فعالیت فرهنگی مددجویان امداد

معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره ) مازندارن نیز با اشاره به اینکه رویکرد جدید و مهم کمیته امداد رویکرد فرهنگی است، افزود: تلاش داریم علاوه بر ارائه خدمات به مددجویان در زمینه ارتقا سطح فرهنگ و باورهای دینی گام‌های بیشتری برداریم و با آموزش‌های بیشتر و کیفی تر در زمینه فرهنگی توانمند شویم.

حجت الاسلام بشیر عالیشاه بیان کرد: رویکرد مهم فرهنگی کمیته امداد برقراری تعامل با ادارات و سازمان‌های برون امداد به ویژه نهادهای انقلاب اسلامی نظیر سپاه پاسداران، حوزه علمیه، اداره اوقاف و سازمان تبلیغات است که امسال نخستین دیدار با فرماندهی سپاه صورت گرفت.

وی افزود: با حضور کارشناسان فرهنگی در سطح استان، زیارت شهدای گمنام و چگونگی استفاده از ظرفیت سپاه جهت خدمت به مناطق محروم، تشکیل حلقه‌های صالحین و کلاس‌های آموزش را داشته باشیم که کلاس‌های پژوهشی دیگری نیز در مرکز باقر العلوم سپاه انجام خواهد شد.

عالیشاه بیان کرد: با توجه به رسالت کمیته امداد و پیوند امداد با روحانیت جهت تعامل بیشتر با حوزه علمیه استان با حوزه علمیه خواهران دیدار خواهیم کرد و از ظرفیت حوزه علمیه و مشاوران دینی در کمک به مددحویان استفاده کنیم.

وی گفت: از دیگر اهداف طرح باقرالعلوم معرفی دانش آموزان و دانشجویان به حوزه‌های علمیه است تا تعداد طلاب را افزایش دهیم که سال گذشته حدود 17 نفر از دانشجویان و طلاب به مدت 45 روز در قالب طرح ولایت به مشهد در بحث بینش اسلامی کلاس‌های ویژه را گذراندند/تسنیم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
بازدید کد خبر: 3333

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

آخرین اخبارانتخابات

حالت های رنگی