امروز: چهارشنبه 08 تیر 1401 برابر با 29 جون 2022

راه‌اندازی کمپین نذری با محوریت کتابخوانی عاشورایی در مازندران

  • چهارشنبه, 28 شهریور 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران عنوان کرد: راه‌اندازی کمپین نذری با محوریت کتابخوانی عاشورایی در مازندران..

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران گفت: کمپین نذری با محوریت کتابخوانی عاشورایی و قیام امام حسین(ع) در استان راه‌اندازی شد و در همه شهرهای استان اجرا می‌شود

آرزو ولی‌پور امروز در حاشیه اجتماع کتابداران حسینی (عزاداری با بصیرت) در حسینیه شاهزاده حسین در گفت‌وگو  با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری  اظهار کرد: کتابخانه‌های عمومی مازندران از هر فرصت و مناسبتی برای ترویج و فرهنگ کتابخوانی استفاده می‌کند تا تهدیدها تبدیل به فرصت شود.

وی افزود: در ماه محرم هیات‌های مختلف و مردم به عشق امام حسین(ع) نذری می‌دهند و هر کسی از هیاتی خارج می‌شود یک ظرف غذا بدست دارد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران تصریح کرد: در کنار نذری دادن‌ها چقدر خوب است تا نذری روح و اندیشه داشته باشیم و کمپین نذری با محوریت کتابخوانی عاشورایی و قیام امام حسین(ع) را در استان راه‌اندازی کردیم و در همه شهرهای استان اجرا می‌شود.

این مسؤول خاطرنشان کرد: امروز در این مراسم کتاب‌هایی با مضمون عاشورایی به مردمی که عبور می‌کنند داده می‌شود.

ولی‌پور با بیان اینکه عزاداری‌ها باید هدفمند باشد، اظهار کرد: مردم ما داستان امام حسین(ع) را به بخشی که با قتلگاه می‌رود، آشنایی دارند و باید مردم را با کتاب‌های عاشورایی آشنا کنیم تا دلیل قیام امام حسین(ع) و مسبب عاشورا را بدانند و این هدف با دوستی مردم با کتاب حاصل می‌شود.

وی افزود: علت نامگذاری مراسم به عزاداری با بصیرت این است که مردم از قبل مطالعه داشته باشند و به آگاهی دست یابند و با خواندن کتاب‌های با مضمون عاشورایی در مراسم حضور پیدا کنند و اشکاهایشان اشک با بصیرت باشد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران بیان کرد: هدف ما این است که یک قدم دانایی و بینش حسینی را از طریق فرهنگ کتابخوانی جلو ببریم و این دینی است که در نظام جمهوری اسلامی باید به آن بپردازیم.

این مسؤول با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در آستانه چهل سالگی است، ادامه داد: انقلاب جمهوری اسلامی یک انقلاب فرهنگی بود و در انقلاب فرهنگی باید تمام اعضای جامعه و مدیران ما در همه حوزه‌ها باید رویکرد فرهنگی داشته باشند.

ولی‌پور با بیان اینکه باید نیروهای خود را انقلابی تربیت کنیم، گفت: نیروها باید جهادی و انقلابی قدم بردارند و ترویج فرهنگ کتابخوانی که از خواسته‌های به حق و مطالبه مقام معظم رهبری است گام‌های خوبی برداشته شود تا جامعه ما به سمت دانایی و روشنایی حرکت کند و تردید نداریم بخشی از مشکلات مردم به واسطه همین دانایی می‌تواند از بین برود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی و هنری
بازدید کد خبر: 3485

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار

حالت های رنگی